Николаевский

Головна Iсторія Сьогодня Колектив Репертуар Музей Новини

 

 

Вікторія Петрівна Терещенко
директор Миколаївського обласного театру ляльок з 1994 року

Вікторія Петрівна Терещенко, заслужений працівник культури України, член
 Міжнародної асоціації лялькарів УНІМА, голова художньої ради театру, директор Миколаївського обласного театру ляльок з 1994 року.
Читати далі

 

Антонова Олена Вікторівна
зав.літературно драматичною частиною театру

Працює в театрі з 1999 року. Створює педагогічні та розважальні програми
для маленьких глядачів, які допомагають дітям підготуватися до сприйняття вистав. Пошуки нових п'єс і сценаріїв, співпраця із засобами масової інформації, участь в організації будь-яких театральних подій - її повсякденна творча робота. Вдалий авторський дебют - новорічна п'єса "Вот те и баба Яга".

Золотарьов Сергій Дмитрович
зав.художнньо - постановчою частиною театру

10 років працював у Миколаївському Академічному художньому російському драматичному театрі на посаді звукорежисера. З 2010року працює у Миколаївському обласному театрі ляльок зав.постановчою частиною театру. Організаторські та професійні здібності дозволили Сергію зайняти посаду. Та на сьогодні без уваги Сергія Дмитровича у театрі не залишається жодної події. Як професійний керівник підрозділу Золотарьов С.Д. вдало організовує роботу технічного складу та процес випуску вистав.

 

Почерняев Валерій Іванович
провідний майстер сцени

Актор закінчив Дніпропетровське театральне училище і свою любов до ляльки не зрадив ніколи. Після декілька років роботи у драматичному театрі Валерій повертається до ляльки, робота у Миколаївському театрі ляльок дарує йому задоволення. І ляльки в руках актора – професіонала оживають, танцюють, страждають, люблять та радіють... У нашому театрі Валерій Почерняєв працює з 1992р. Найяскравіші ролі актора: „Мишкові гулі” /Їжачок/, „Лесные часы» /Заєць/, «Курочка Ряба» /Дід/, „Маленькая фея” /Гаран/, „Поросятко Чок” /Поросятко/, „Ищи и найдешь” /Вовк/, „Кошкин дом” /Свиня/, „Марья - краса, золотая коса” /Царевич/, „День рожденя Даши или Истории из кукольного домика” /Тато/, „Театр кукол папы Карло”/Карабас – Барабас/, «Лисиця – обманщиця” /Ведмідь/, „Гадкий утенок” /Індик, Гусь, Півник /, «Вот те и Баба-Яга» /Водяний,/ Гвідо – вистава «Любов! Любов!..», за мотивами «Декамерона» Д.Боккаччо. Це про нього кажуть глядачі "Кращий Дід Мороз в місті!"

 

 

Згурська Галина Геннадіївна
провідний майстер сцени

Працює у театрі з 1 квітня 1977р. За час роботи пройшла шлях від акириси II –ї категорії до провідного майстра сцени, придбала вищу освіту – Свердловський театральний інститут /1994р./.Була нагороджена Державною ознакою Міністерства культури СРСР після ролі Гавроша у виставі „Маленький парижанин” /відмінник шефства над селом/. За роль Кицика у виставі „Мишонок Мицик” – на Республіканському фестивалі української драматургії отримала диплом /1988р./. За 30-ть років роботи у Миколаївському обласному театрі ляльок актрисою зіграно близько 60 -ти ролей. Серед яких : „Мышонок Мыцык» - Кіт Кицик, «Кошкин дом» - Кішка, «Малыш и Карлсон» - Фрекен Бок, „Котик та півник” /Лисиця/, „Мишкові гулі” /Мишуня/, „Курочка Ряба” /Баба/, „Лисенок плут” /Лисеня/, „Гусенок” /Гусеня, Лисиця/, моно-вистава „Принцесса на горошине”, „Попугай идет по следу или Тайна лесных пожаров» /Лис, поросятко Пятак/, „Гадкий утенок” /Мати Качка/ , Сусідка – вистава «Любов! Любов!..», за мотивами «Декамерона» Д.Боккаччо тощо.У 2007 році Галина вперше пробує себе, як режисер – постановник. Ії вистава „Вот те и Баба – Яга!..” має сучасне прочитання таких старих та завжди актуальних героїв, як Баба-Яга, Кощій Безсмертний, Водяник, Домовик, Лісовик.

 

 

Артеменко Людмила Матвіївна
провідний майстер сцени

Актриса приїхала до Миколаєва із знойного та спекотного Казахстану, де вона працювала у театрі ляльок після закінчення Саратівського театрального училища. З 1981 року Людмила працює у Миколаївському театрі ляльок. Саме на сцені нашого театру Людмила зіграла багато своїх найкращих ролей. Два зайці з вистави – опери „Волк, коза и светофор”, Золоте курча – вистава „Золотой цыпленок”, Оленка – вистава „Аленушка и братец Иванушка”, Чертівка – вистава „Дон Жуан в 20 веке”, Змія – вистава „Івасик Телесик”, Дівчинка Варя – вистава „Никогда не погаснет”, Поросятко – вистава „Андрюшка – Хрюшка”, Куриця – вистава „Кошкин дом”, Клоун Люля – вистава „Сон клоуна дядюшки Мули”, Білочка – вистава „Мишкові гулі”, Заєць – вистава „Лисенок плут”, Оленка – вистава „Гусенок”, Жирафа, Мавпочка і Лікар Марабу – вистава „Носорог и Жирафа”, Мати – вистава „Квітка – семицвітка”, Тітонька Марина – вистава „Мышонок Мыцык», та інші. У 2004році рішенням художньої ради театру Людмилі була присвоєна категорія „Майстер сцени”.

 

 

Фоменко Володимир Миколайович
актер другої  категоріі

У 2009 році закінчив Київський національний інститут культури і мистецтв. Творча діяльність актора починається у Кіровоградському обласному академічному театрі ляльок. З 2013р. Володимир працює у Миколаївському обласному театрі ляльок. І вже можноа відмітити цікаві ролі актора. Це і Пінгвін (новорічна програма «Волшебный будильник»), Іван та Цар у виставі «Іванкова сопілка», Крокодил – вистава «Айболить та Бармалей».  

 

 

Байло Валерій Іванович
актор першої категоріі

Валерій працює у театрі з 2005р. після закінчення Миколаївського державного вищого училища культури. Перша роль актора у театрі - Далматинця у новорічній виставі. Дуже вдало розпочалась акторська кар’єра Валерія у театрі тим, що майже зразу йому пощастило працювати з професійними режисерами лялькових театрів України, що дало молодому актору міцну підготовку. Робота з засл. актрисою України – режисером Е Смірновою - вистава „Сказка о рыбаке и рыбке», роль Скомороха. Роль Вовка у виставі „Попугай идет по следу или Тайна лесных пожаров”, режисер – постановник Ф.Міндлін. Роль Ведмедя у виставі „Лисиця – обманщиця”, режисер – постановник С.Забродін. Актор легко ввівся у виставу „Машенька й ведмідь” на роль Ведмедя та актора – казкаря, у виставу „Мишкові гулі” /Тато Ведмідь/.Валерій створив свій сучасний, не схожий на інші, образ Кощія Безсмертного у новорічній виставі „Вот те и Баба – Яга”. Добрий Тато з вистави «День рождения Даши или Истории из кукольного домика» закохав у себе Миколаївських малюків.


Олійник Ганна Іванівна

актриса першої категорії

Перша професійна сцена, перші оплиски, квіти та визнання подарував Ганні саме наш Миколаївський театр ляльок. Актриса ліричного плану звикла до ролей, типу Снігуроньки та чарівного Лебідя, і звичайно, вона мріє про характерні ролі. Найцікавіші ролі актриси : Гєрда – вистава „Снежная королева”, Женя – вистава „Квітка – семицвітка”, Машенька – вистава „Машенька й ведмідь”, Золоте Курча – вистава „Золотой цыпленок», Маленька фея – «Маленькая фея», Лебідь – вистава „Гадкий утенок”, Лисиця – вистава „Лисиця – обманщиця”, Жирафа – «Носорог и Жирафа», Біатриче – «Любов, Любов!..», за мотивами «Декамерона» Д.Боккаччо, Снігуронька тощо.

 

Бабчінецкая Лариса Володимирівна
актриса першої категорії

Актриса працює у театрі з 2000 року. Завдяки її наполегливості у досягненні акторської майстерності та кропотливої праці над собою відбувся закономірний швидкий акторський зріст. За порівняно невеликий час роботи у театрі актриса бере участь у багатьох виставах та гідно представляє Миколаївський театр на фестивалях, гастролях та театральних програмах різного рівня. Кращі ролі актриси, які були відмічені художньою радою театру : Біка – вистава „Ищи и найдешь”, Буратіно – вистава „Театр кукол папы Карло», Ворона –вистава „Все может бать или Сказки маленького лисёнка”, Поросятко – вистава „Просто, да не просто!..” , Мавпочка та Доктор Марабу – вистава „Носорог и жирафа”, Чарівниця квітів та розбійниця – вистава „Снежная королева”, Лисиця – вистава „Лисиця – обманщиця”, Тітко та Іспанка – вистава „Гадкий утенок”, сучасна чарівна Баба – Яга – вистава „Вот те и Баба – Яга” , Равлик Катерина – вистава «Тимоня», Їжачиха – вистава «Хитрий урок» тощо.

 

Задирака Тетяна Вікторівна
актриса другої категорії

Актриса з яскравою фантазією та уявленням створює цікаві образи та ролі з 2001р. Актриса закінчила МФ Київського національного університету культури та мистецтв.Імпровізація, пластичність та сучасне прочитання ролей допомагають актрисі бути цікавою та неповторною у різних ролях та виставах. Кращі ролі та вистави за участю Тетяни : „Ти, я + лялькар” /лялькар/, „День рождения Даши или Истории из кукольного домика” /Лялька Катруся/, «Театр кукол папы Карло» /Скоморох/, «Гадкий утёнок» /Лебідь/, «Веселі ведмедики» /Топочка/.

 

 

 


Фесенко Олена Григорівна
актриса другої категорії

Олена працює у театрі з 2005р. Кращі ролі актриси : Бабуся – з вистави „Снежная королева”, Хлопчик Дауд /”Ищи и найдешь”/, Скоморох / „Сказка о рыбаке и рыбке”/, Дівчинка з лялькою / „Квітка – семицвітка”/, Лихо Однооке /”Вот те и Баба – Яга”/, Кіт Промокашка / «День рождения Даши или Истории из кукольного домика», Котя / «Сон клоуна дядюшки Мули»/ тощо.
 

 


Бойчук Сніжана
актриса другої категорії

Талановита молода актриса працює у театрі після закінчення Миколаївського державного вищого училища культури. Сніжана - актриса, яка здатна здобувати акторську майстерність самостійною невтомною працею над собою та ляльковеденням. Молода актриса з любов’ю „грається” у ляльки. Перша роль Сніжани у нашому театрі – це роль Машеньки у виставі „Машенька й ведмідь”. Гламурний сучасний Домовий з міста, /вистава «Вот те и Баба-Яга»/ у виконанні Сніжани Бойчук вразив глядача своєю неповторністю та наївністю. Вже самостійні і великі ролі Сніжани: Герда - вистава «Снежная королева», Топочка – вистава «Веселі ведмедики», Лебідь – вистава «Гадкий утёнок», Дівчинка Даша – вистава «День рождения Даши или Истории из кукольного домика» тощо.

 

 

 

Беличенко Андрей Сергеевич
актeр другої категорії

Андрій тільки починає свій творчий шлях у театрі. Його перша роль - Бармолей у новорічній виставі. Вже відбулися перші самостійні ролі в спектаклях - Скоморох «Казка про рибака і рибку», Жак «Кіт у чоботах». А поки будні актора - це наполеглива праця в освоєнні професії.

 

 

Добродомова Євгенія Сергіївна
актриса другої категорії

Актриса закінчила Дніпропетровський театрально-художній коледж та поступила на роботу до Миколаївського обласного театру ляльок. Працюючи у театрі лише з 2013 року, Євгенія успішно дебютувала у наступних виставах: «Хитрий урок» (Ведуча та Заєць), «Сонечко та Сніговички» (Дівчина-Сніговичок), «Айболить та Бармалей» (Мавпочка), «Котигорошко» (Вернидуб), «Приключения Чиполлино» (роль головного героя).

 

Коржова Ганна Олексіївна
актриса другої категорії

Випускниця Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.  Талановита  перспективна  актриса працює у театрі  з 2011 року. Казковими  образами – Клоунеси Люлі, Буратіно закохує у себе  глядачів. Ганна з нетерпінням чекає на свої перші головні ролі у виставах театру

 

 

Головна Iсторія Сьогодня Колектив Репертуар Музей Новини