Николаевский

 

Головна Iсторія Сьогодня Колектив Репертуар Музей Новини

Вікторія Петрівна Терещенко

 директор Миколаївського державного театру ляльок з 1994 року.

 У 1994 році приміщення театру напівзруйнувалось. Вікторія Петрівна його ремонтує, не зупиняючи роботу трупи. Велика кількість гастролей, різні майданчики міста для показу вистав, - все це не дозволило припинити зустрічі з глядачами. У 1996 році відбулось відкриття нового приміщення Миколаївського державного театру ляльок. Вікторія Петрівна координує роботу колективу, їй вдається поновлювати, покращувати приміщення театру та умови роботи для працівників.
У листопаді 1995 року Терещенко Вікторія Петрівна знаходить можливість для участі театру у фестивалі Північних країн в м. Аахені /Німеччина/. Миколаївці представили дві вистави «Машенька й ведмідь» та виставу для дорослих «Варьете «Серпантин или Куклы могут всё». Саме ця сучасна вистава була відмічена Диплом I ступеня. /Автор і режисер – постановник – І.Цуканова/.
Звичайно, були і складні часи: непорозуміння та відсутність коштів. Сьогодні, наприклад, театр має свої проблеми – пошук головного режисера, відсутність якісних сучасних п‘єс, театр не має відомчого житла, через що втрачає багато талановитих молодих акторів … Проте, театр має головне - міцну професійну трупу, оснащені сучасним обладнанням технічні цеха, де працюють справжні майстри своєї справи та керівник , який цінує, допомагає та підтримує. За останні роки різко виріс творчий потенціал та технічна база театру.
Сьогодні Миколаївський державний театр ляльок запрошує на постановки кращих режисерів – лялькарів України. Вікторія Петрівна майже завжди приймає запрошення щодо участі театру в Фестивалях різного рівня. Театр змінюється, поновлюється за сучасними умовами.
Миколаївський державний театр ляльок часто гастролює, як по Миколаївській області та в інших містах України, так і за її межами.
Вікторія Петрівна великі надії покладає на творчу молодь театру. Дозволяє студентам режисерських відділень проходити практику на базі театру та доручає їм перші в житті постановки, погоджує ініціативи молодих артистів.
Високо оцінив роботу директора Перший Всеукраїнський семінар-лабораторія директорів театрів ляльок України, що проводився на базі Миколаївського театру ляльок у 2001році.
У 2007 році пройшов II Всеукраїнський семінар-лабораторія директорів театрів ляльок України у м.Черкаси. Терещенко В.П. обрали заступником голови Всеукраїнського семінару-лабораторії директорів театрів ляльок України.
З 2004 року театр працює в умовах без головного режисера . У зв’язку з цим очолює творчий процес у театрі директор. І на сьогодні, Терещенко Вікторія Петрівна практично є творчим керівником театру.
З метою підвищення престижу професії „Актор театру ляльок” та пошуку талановитої молоді для роботи у професійних театрах ляльок України Терещенко В.П. планує започаткувати Всеукраїнський фестиваль дитячих аматорських лялькових колективів „Лялькарик”, на базі Миколаївського державного театру ляльок.
До звітного концерту Миколаївської області у м.Києві керівництво нашої області присвятило нагородження творчих та заслужених людей, які створюють, підтримують та пропагують культуру Миколаївщини. Указом Президента України № 877/2009 від 29 жовтня 2009 р. «Про нагородження працівників культури і мистецтва Миколаївської області» Терещенко Вікторії Петрівні присвоєно звання «Заслужений працівник культури», за вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини України, високу професійну майстерність та активну участь у проведенні Фестивалю мистецтв України.